Ułatwienia dostępu

I N F O R M A C J A

dotycząca możliwości dokonywania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Zgodnie z art. 182 §5 w związku z art. 9 §1 i 3 Kodeksu wyborczego pełnomocnik komitetu wyborczego lub osoba przez niego upoważniona musi dokonać zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020r.

            Sposób zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych oraz zasady powoływania tych komisji szczegółowo określa uchwała nr 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, wyborach do Sejmu RP i Senatu RP Prezydenta RP oraz Parlamentu Europejskiego (M.P. z 2019 r. poz. 267 i 771 oraz z 2020 r. poz. 249).

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i z ograniczeniami w załatwianiu spraw przez Urząd Gminy w Miastkowie Kościelnym uprzejmie informujemy, co następuje:

Zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 r w godzinach pracy urzędu (od 7.00 do 15.00) w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń) lub umieścić w urnie znajdującej się w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Miastkowie Kościelnym (w tym przypadku wszystkie zgłoszenia składane przez pełnomocnika powinny być umieszczone w jednej zaklejonej kopercie - format A4).

W przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej wymagane jest uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego.

 

Potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie zostanie przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z P. Sławomirem Rusakiem pod nr tel.: 506-582-427.

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2024

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.