Ułatwienia dostępu

Działalność KGW w Starym Miastkowie

 

        Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Miastkowie działa nieprzerwanie od 1957 roku, obecnie liczy 42 członkinie. W ostatnich latach działalności liczba członkiń stale rośnie, a w 2020 roku powiększyła się dwukrotnie.

             KGW działa na rzecz integracji mieszkańców Starego Miastkowa, a także jest współorganizatorem działań skierowanych do społeczności Gminy Miastków Kościelny. Głównym celem KGW jest aktywizowanie kobiet, włączanie ich w realizację zadań kulinarnych i kulturalnych, promowanie i kultywowanie tradycji polskiej wsi, dzielenie się doświadczeniem w tym zakresie. Działalność KGW ma również za zadanie integrowanie seniorów z młodszym pokoleniem, wymianę doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

          Od wielu lat Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Miastkowie aktywnie bierze udział w dożynkach gminno-parafialnych w Miastkowie Kościelnym. Uczestniczyło w koncercie kolęd "Miastkowskie kolędowanie", pikniku charytatywnym "Spotkajmy się w Miastkowie, w III Mazowieckim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich połączonym z Jarmarkiem Ludowym Starostwa Powiatowego w Garwolinie i Gminy Górzno. Pikniku rodzinnym „Żyj aktywnie!”, Wieczorze andrzejkowym – „Czerpiemy zdrowie z lasu”. Koło gospodyń brało również udział w konkursach kulinarnych: "Jadą goście jadą... I czym ich podejmiemy?", "Polska od kuchni".

           KGW w swoich przedsięwzięciach współpracuje z samorządem Gminy Miastków Kościelny, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ze Starostwem Powiatowym w Garwolinie, z Parafialnym Zespołem Caritas w Miastkowie Kościelnym, Urzędem Marszałkowskim oraz Lasami Państwowymi.

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2024

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.