Ułatwienia dostępu

 

 

Jak działa KGW  w Zgórzu?

Koło Gospodyń Wiejskich w Zgórzu istnieje od 2018 roku. Zarząd koła tworzą : Barbara Ziółek - przewodnicząca,  Elżbieta Kędziorek - zastępca , Halina Łubian- członek. Obecnie do koła należy 36 osób.

Zakres działalności organizacji KGW jest systematycznie wzbogacany o nowe zakupy, wyposażenie szczególnie z otrzymanych dotacji oraz podjęte inicjatywy. Działalność KGW odbywa się w ramach współpracy z : Urzędem Gminy Miastków Kościelny, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miętnem,  Ochotniczą Strażą Pożarną w Zgórzu, Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Garwolinie, Starostwem Powiatowym w Garwolinie, Publiczną Szkołę Podstawową w Zgórzu, Urzędem Marszałkowskim oraz Lasami Państwowymi.

KGW w Zgórzu uczestniczyło już w Dożynkach Gminno - Parafialnych w Miastkowie Kościelnym, Dożynkach Powiatowych w Miętnem, Miastkowskim Kolędowaniu, Spotkajmy się w Miastkowie, w Festynie „Aktywnie z Seniorami”, w integracyjnym spotkaniu: „Andrzejki - po zdrowie do lasu”.

 Członkinie KGW wykazują się zdolnościami artystycznymi: potrafią wyszywać, szydełkować, wykonują piękne ozdoby świąteczne, promują stroje ludowe i rękodzieło ludowe, przygotowują tradycyjne dania, dokumentują zbiory przepisów swoich mam, babć oraz tworzą śpiewniki piosenek ludowych, kolęd. Takie działania podtrzymują na trwałe tradycje ludowe oraz przyczyniają się do zachowania dziedzictwa kulturowego.

Wspólne realizowanie inicjatyw podtrzymujących kulturę i tradycję wsi polskiej z wyko rzystaniem pozyskanych środków przyczynia się przede wszystkim do integracji mieszkańców, wzrostu znaczenia i wzmocnienia potencjału Koła Gospodyń Wiejskichw życiu społecznym wsi Zgórze oraz gminy Miastków Kościelny.

Fotorelacja z różnych uroczystości, rękodzieło członkiń.

 

 

 

 

 

 

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2024

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.