Ułatwienia dostępu

Piknik Rodzinny

13 lipiec 2021 10:15

W dniu 11 lipca 2021 r. na rynku w Miastkowie Kościelnym odbył się Piknik Rodzinny. Podczas tej imprezy mieszkańcy gminy mogli posłuchać koncertu Sergio Bettasa – artysty pochodzącego z Włoch, który wykonał wiele włoskich i światowych przebojów oraz występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej funkcjonującej przy Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Organizatorów pikniku swoją obecnością zaszczycili dostojni goście: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Ks. Kanonik Ireneusz Głowacki Proboszcz Parafii w Miastkowie Kościelnym oraz Ks. Kanonik Adam Turemka.

Piknik Rodzinny był również doskonałą okazją aby mieszkańcy w zorganizowanym przez urząd gminy oraz pracowników miastkowskiego SPZOZ-u punkcie informacyjnym mogli szerzej zapoznać się z tematem szczepień przeciwko COVID-19. Ponadto w trakcie imprezy pracowali rachmistrzowie spisowi, którzy umożliwili mieszkańcom Miastkowszczyzny wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Każda spisana osoba mogła wziąć udział w loterii i wygrać ciekawą nagrodę.

            W organizację pikniku zaangażowały się również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Miastków Kościelny.  Uczestnicy imprezy mieli okazję skosztować wielu regionalnych potraw, domowych ciast i przetworów oraz ugasić pragnienie zimnymi napojami. Dla najmłodszych przygotowano zjeżdżalnię, watę cukrową oraz popcorn.

            Piknik Rodzinny był doskonałą okazją do spotkania się ze znajomymi i sąsiadami oraz ciekawą formą spędzenia wolnego czasu w niedzielne popołudnie.

Fotorelacja z pikniku

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.