Ułatwienia dostępu

 

 

        Bogdan Jan Pasik urodził się 24 stycznia 1955 roku. Już w 1973 roku  kultywując tradycje rodzinne wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabruzdach. Następnie w roku 1974 został strażakiem zawodowym pracując w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, służbę zakończył w 1991 roku przechodząc na emeryturę w stopniu starszego ogniomistrza. Swoje zamiłowania strażackie przeniósł na grunt swojej rodzimej jednostki - Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabruzdach, w której od chwili wstąpienia nieustannie działał w zarządzie. Umiejętności strażackie Druha Bogdana zauważone i docenione zostały w naszej gminie i w 1995 r. został wybrany Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych. Funkcję tą pełnił do dnia śmierci. Podejmując to niełatwe zadanie, postawił sobie za cel zjednoczenie jednostek OSP z całej gminy, aby odnosiły sukcesy nie tylko w walce z pożarami czy na zawodach, ale także na forum obywatelskiego działania, aby czuli się ludziom potrzebni. Bogdan Pasik był nie tylko oddanym strażakiem, ale i społecznikiem. W latach 1998-2019 nieprzerwanie zasiadał w Radzie Gminy Miastków Kościelny, ciesząc się ogromnym zaufaniem wyborców. W 2018 został wybrany na szóstą kadencję. Od początku swej działalności w radzie z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w życiu naszej lokalnej społeczności. Z entuzjazmem podejmował nowe wyzwania, które przyczyniały się do rozwoju całej naszej gminy. Słuchał głosu mieszkańców, poważnie traktował zgłaszane problemy. Był człowiekiem zawsze uśmiechniętym, wrażliwym na krzywdę ludzką i życzliwym. Wielokrotnie był odznaczany za zasługi dla pożarnictwa m. in. „Złotym Znakiem Związku”, „Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza”.

 

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2023

logo bip

Ogłoszenia gminne

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.