Ułatwienia dostępu

Wyjątkowe pary z gminy Miastków Kościelny świętowały złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał 10 małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt Jerzy Jaroń.

Małżeńskie jubileusze są obchodzone w naszej, polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Wielokrotnie mówiono, że takie jubileusze, to piękne świadectwo dojrzałości ludzi, którzy postanowili kiedyś iść razem przez życie i tego słowa dotrzymali. - Pokazujecie państwo swoją trwałość małżeństwa, swoją wieloletnią miłość. Trzeba troszkę tolerancji, miłość przede wszystkim, ale tolerancji, pewnego zrozumienia drugiej strony i ten związek wtedy naprawdę jest wspaniały i państwo jesteście tego przykładem - mówił wójt Jerzy Jaroń. Kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba podkreślała, że odznaczenia prezydenta RP są bardzo wyjątkowe, „przyznawane wyjątkowym ludziom, którzy przez ostatnie 50 lat dawali nam przykład, że jeżeli nawet drobne nieporozumienia łatwo załagodzić, nie należy się poddawać i z siebie rezygnować, warto naprawiać”. Wicestarosta garwoliński Marek Ziędalski zaakcentował, że tak długi staż małżeński z pewnością miał lepsze i gorsze dni, jak to w życiu bywa.

- Te 50, 60 lat owocowały również w takie radosne wydarzenia, jak wychowanie dzieci, wnuków i za to serdecznie, w imieniu samorządu powiatowego dziękuję. Myślę, że największym podziękowaniem są medale prezydenckie, bo jest to docenienie przez państwo polskie waszego trudu wychowania dzieci, podziękowanie za tą piękną wartość, jaką jest rodzina - artykułował wicestarosta. W imieniu Rady Gminy Miastków Kościelny, jubilatom życzenia złożył przewodniczący Marcin Zając.

- Przeżywając ten czas jubileuszu, jesteście wierni swojej przysiędze złożonej przed Bogiem sobie nawzajem, że w tej miłości wytrwaliście i trwacie nadal. Niech ona w was się pomnaża, abyście otoczeni miłością swoich bliskich, dzieci, wnuków, przeżywali kolejne lata- podkreślał duchowny.
Jubilaci mówili, że dla nich najważniejsza w życiu jest miłość, wyrozumiałość i rodzina. Państwo Jan i Janina Salwowie wychowali 12 dzieci, mają już 33 wnucząt i prawnuka w drodze. - Trzeba, żeby w zgodzie żyć i jedno drugiego powinno wspierać, musi być błogosławieństwo Pana Boga, bo bez tego trudno byłoby żyć...- mówią.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Otrzymali je:

Łucja i Tadeusz Żaczkowie
Helena i Walerian Deresowie
Elżbieta i Janusz Wielgoszowie
Krystyna i Jerzy Chudzikowie
Janina i Jan Salwowie
Zofia i Henryk Owczarczykowie
Barbara i Henryk Misztowie
Alina i Henryk Komorowscy
Bernadeta i Kazimierz Odziemczykowie
Krystyna i Henryk Konarzewscy
Szmaragdowe gody /55 lat/ obchodzili
Stanisława i Jan Ciecierscy
Teresa i Henryk Mochowie
Teresa i Stanisław Tomaszewscy
Diamentowe gody /60 lat/ świętowali
Halina i Stefan Żbikowscy
Marianna i Stanisław Jaroniowie
Teresa i Zdzisław Markowie
Krystyna i Ryszard Żendalscy
 
 

Oprócz medali jubilatów obdarowano kwiatami i kocami. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana, tortu, pamiątkowych zdjęć oraz tradycyjnego „sto lat”.

W uroczystości udział wzięli ponadto sekretarz gminy Sławomir Rusak, skarbnik gminy Elżbieta Sitek, kierownik USC Joanna Rogala. Gratulacje jubilatom przesłała senator Maria Koc.

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2024

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.