KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

18 marzec 2019 14:20

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą palmę wielkanocną. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs ma charakter otwarty, W konkursie mogą brać udział udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież, dorośli.

Do konkursu mogą przystąpić również rodziny. Technika wykonania prac dowolna. Dodatkowo punktowane będzie użycie materiałów tradycyjnych (żarnowiec, bukszpan, bazie, wstążki, bibuła itp.) Gotowe, kupione palmy nie będą brane pod uwagę przy ocenie. Prace należy składać w Bibliotece do dnia 10 kwietnia 2019 r. Prace powinny być oznaczone "metryczką", mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą: imię i nazwisko, wiek, adres; szkoła. Ocenie będzie poddana estetyka i staranność wykonanej pracy, pomysłowość wykonania, oryginalność, ogólne wrażenie artystyczne i bogactwo użytych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 13 kwietnia 2019 r. Odbiór prac konkursowych do 19 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału !

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.