16 kwiecień 2018 22:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza do udziału w konkursie "Czy jesteś dumny ze współczesnej Polski?"

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:

Chcemy, by konkurs zachęcił uczestników do refleksji nad współczesna Polską, jej kulturą, wzorcami patriotycznymi, osiągnięciami naukowymi, sportowymi, nad postawami, wartościami itp.

  1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym.
  2. W konkursie mogą brać udział uczestnicy w każdym wieku.
  3. Prace powinny być napisane samodzielnie oraz zgodne z tematem konkursu.
  4. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 3 prace konkursowe.
  5. Forma pracy konkursowej powinna być zwięzła – (maksymalnie 200 znaków).
  6. Do każdej pracy należy dołączyć „metryczkę” – imię, nazwisko, wiek, miejscowość.
  7. Nadesłane prace stają się własnością organizatora.
  8. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację prac (na blogu organizatora, na wystawie pokonkursowej, w prasie, itp.).
  9. Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub wydrukowane do siedziby biblioteki.
08 kwiecień 2018 18:06

W marcu bieżącego roku Wójt Gminy podpisał dwie umowy na realizację bardzo ważnych inwestycji dla mieszkańców gminy, których wartość wynosi prawie 10 mln zł.

Inwestycją, na którą czekają mieszkańcy od kilku lat jest budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami w czterech miejscowościach (Przykory, Glinki, Kujawy i Wola Miastkowska). Łączna wartość przedsięwzięcia - 8,2 mln zł.

Druga inwestycja, to przystosowanie budynku po gimnazjum w Miastkowie Kościelnym na przedszkole.

Inwestycja jest ekspresowa, bo zakończenie prac przewidujemy na 31 sierpnia tego roku.  W zakres wchodzą nie tylko pomieszczenia dla przedszkolaków, ale wybudowany będzie cały ciąg technologiczny kuchni i stołówka szkolna. Docelowo kuchnia będzie przygotowywała posiłki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszych placówek, w tym również do żłobka. Koszt inwestycji - 1 650 000 zł.

04 kwiecień 2018 12:02

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? 

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

03 kwiecień 2018 13:16

Informacja Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Siedlcach w sprawie liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego. Informacja dotycząca liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika Państwowego.

03 kwiecień 2018 12:53

Informujemy, że od dnia 3 kwietnia 2018 roku jest czynny kompleks boisk Orlik 2012 przy PSP w Miastkowie Kościelnym ul. Szkolna 8.

28 marzec 2018 21:54

Podczas sesji Rady Gminy, z okazji Dnia Sołtysa Wójt Gminy podziękował sołtysom z terenu Gminy Miastków Kościelny za wkład pracy, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Życzył zdrowia, optymizmu, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej. Sołtysi otrzymali również drobne upominki.

28 marzec 2018 21:51

W dniu 27 marca 2018 r. odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Miastków Kościelny. W debacie wzięli udział przedstawiciele KPP w Garwolinie, PP w Miastkowie Kościelnym, mieszkańcy gminy. W czasie debaty został omówiony stan bezpieczeństwa na terenie gminy, główne zagrożenia i problemy, które zgłaszają mieszkańcy.

 

20 marzec 2018 13:53

W środę 14 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Organizatorem przedsięwzięcia pod patronatem Wójta Gminy Miastków Kościelny była Gminna Komisja Konkursu Ortograficznego. Nauczycielki języka polskiego zadbały o atrakcyjne autorskie teksty dyktand, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród uczestników konkursu.

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.