Bogdan Jan Pasik

24 styczeń 2019 20:19

 

 

        Bogdan Jan Pasik urodził się 24 stycznia 1955 roku. Już w 1973 roku  kultywując tradycje rodzinne wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabruzdach. Następnie w roku 1974 został strażakiem zawodowym pracując w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, służbę zakończył w 1991 roku przechodząc na emeryturę w stopniu starszego ogniomistrza. Swoje zamiłowania strażackie przeniósł na grunt swojej rodzimej jednostki - Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabruzdach, w której od chwili wstąpienia nieustannie działał w zarządzie. Umiejętności strażackie Druha Bogdana zauważone i docenione zostały w naszej gminie i w 1995 r. został wybrany Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych. Funkcję tą pełnił do dnia śmierci. Podejmując to niełatwe zadanie, postawił sobie za cel zjednoczenie jednostek OSP z całej gminy, aby odnosiły sukcesy nie tylko w walce z pożarami czy na zawodach, ale także na forum obywatelskiego działania, aby czuli się ludziom potrzebni. Bogdan Pasik był nie tylko oddanym strażakiem, ale i społecznikiem. W latach 1998-2019 nieprzerwanie zasiadał w Radzie Gminy Miastków Kościelny, ciesząc się ogromnym zaufaniem wyborców. W 2018 został wybrany na szóstą kadencję. Od początku swej działalności w radzie z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w życiu naszej lokalnej społeczności. Z entuzjazmem podejmował nowe wyzwania, które przyczyniały się do rozwoju całej naszej gminy. Słuchał głosu mieszkańców, poważnie traktował zgłaszane problemy. Był człowiekiem zawsze uśmiechniętym, wrażliwym na krzywdę ludzką i życzliwym. Wielokrotnie był odznaczany za zasługi dla pożarnictwa m. in. „Złotym Znakiem Związku”, „Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza”.

 

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.