dzisiaj jest: 19 stycznia 2018. imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
wersja polska 
A+ A-
OSP
 - OSP Brzegi
 - OSP Glinki
 - OSP Kruszówka
 - OSP Przykory
 - OSP Ryczyska
 - OSP Stary Miastków
 - OSP Wola Miastkowska
 - OSP Zabruzdy
 - OSP Zasiadały
 - OSP Zgórze
 - OSP Zwola
Stowarzyszenia i fundacje
Kluby sportowe
Urząd Gminy
Miastkow Kościelny
tel. +48 (25) 751-12-86
e-mail: gmina@miastkowkoscielny.pl
OSP Stary Miastków

 

             Ochotnicza Straż Pożarna W Starym Miastkowie powstała w 1926 roku. Jej założycielami byli Jan Moch, Józef Baran, Grzegorz Siwek. W niedługim czasie po założeniu jednostki wybudowano remizę strażacką, w której w czasach przedwojennych i krótko w powojennych znajdowała się szkoła. Wtedy na wyposażeniu straży znajdowały się: ręczna sikawka, beczkowóz, toporki, bosaki i hełmy otrzymane ze straży powiatowej.

            W 1953 wybudowali remizę drewnianą a po dwudziestu latach zaczęli budować murowany Dom Strażaka który został oddany do użytku w 1976r. W tym samym roku ufundowany został sztandar a Komenda Powiatowa Straży Pożarnych w Garwolinie widząc zaangażowanie druhów ze Starego Miastkowa przekazała jednostce nowy samochód Żuk wraz z wyposażeniem. Była to chluba strażaków ponieważ mieli już czym wyjeżdżać do pożarów, których wtedy było dużo a samochodów pożarniczych w gminie niewiele. Od roku 1987 do 1991 sukcesywnie udoskonalali Dom Strażaka. Zmieniony został dach, powiększona duża sala i zorganizowane zostało zaplecze kuchenne.

W roku 1996 na 70-lecie istnienia jednostka zakupiła samochód pożarniczy Star 266.

           Kolejną inwestycją druhów było doprowadzenie do budynku wody i gazu oraz doposażenie samochodu w agregat prądotwórczy , maszt oświetleniowy, piłę spalinową oraz pompę pływającą Niagara. W roku 2008 przy pomocy samorządu gminnego dokonano gruntownego remontu Domu Strażaka. Strażacy sukcesywnie podnosili swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach organizowanych przez Komendę Powiatową Straży. Jednostka ze Starego Miastkowa często wzywana jest do różnego rodzaju akcji ratunkowych ze względu na swoją mobilność i dogodne położenie przy drodze powiatowej. Na szczęście w ostatnim czasie tych zagrożeń nie ma tak dużo. W 2010r. do większych zdarzeń wyjeżdżali 4 razy. Brali udział także w akcji przeciwpowodziowej na terenie gmin Wilga i Maciejowice.

           Obecnie jednostka liczy 40 członków czynnych i 13 wspierających. Posiada 2 samochody Star i Żuk z wyposażeniem oraz 2 boksy garażowe. Istniejący Dom Strażaka stanowi zaplecze kulturalno rozrywkowe nie tylko dla strażaków ale również jest miejscem integrującym mieszkańców wsi. Przez 85 lat istnienia jednostki zmieniało się wiele zarządów ale każdy z nich dbał o jej rozwój i nie było okresów stagnacji. Dnia 05 lutego 2011r.

Zarząd:

Prezes - Stanisław Baran

Naczelnik - Grzegorz Salamończyk

Skarbnik - Piotr Baran

Sekretarz - Stanisław Siwek 

Komisja Rewizyjna

  1. Marek Siwek
  2. Janusz Możdźonek
  3. Witold Wachnicki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&