dzisiaj jest: 19 stycznia 2018. imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy
Miastkow Kościelny
tel. +48 (25) 751-12-86
e-mail: gmina@miastkowkoscielny.pl

Wójt odpowiada na pytania

imie: Tomasz data: 2018-01-04 14:42:30
pytanie:
Panie Wójcie.Jak długo jeszcze bezpańskie psy będą biegać po ulicach? Pewnie do momentu,aż stanie się tragedia....Normalka.

odpowiedź:
Szanowny Panie Tomaszu!
Bezpańskie psy będą biegały po drogach i ulicach tak długo, jak długo ludzie będą w ten sposób rozwiązywali problem posiadania niechcianego zwierzęcia!
Natomiast jeśli Pan pyta o działania gminy, to zapewniam Pana, że odławiamy wszystkie zgłoszone bezpańskie psy. Proszę zgłosić taką sytuację osobiście lub telefonicznie do pracownika UG Pani Marianny Mucha (pokój nr 2), podając gdzie przebywa pies. W 2017 r. na odłowienie i umieszczenie w schronisku bezpańskich psów gmina wydała prawie 40 000 zł (koszt odłowienia jednego psa wynosi 2000 zł)
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Piotr data: 2018-01-02 11:20:37
pytanie:
ps. Panie wójcie, bo ja zapomniałem o drodze na Zabruzdy/ Kujawy

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Nie wiem o którą drogę chodzi?
Natomiast obecnie koszty modernizacji 1 km drogi o szer. nawierzchni 4 m wynosi ok. 450 000 zł i ten koszt jest podstawową barierą ograniczającą działania inwestycyjne na drogach.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Piotr data: 2018-01-02 11:18:20
pytanie:
Witam!
Piszę do Pana z pewnym pytaniem..
Chodzi o drogę W Ryczyskach "Grecja" Kiedy będzie wylany asfalt?

odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze!
W 2017 r. roku w Ryczyskach przebudowaliśmy drogę w kierunku Zwoli za kwotę ponad 700 000 zł. Na bieżący rok planujemy remont drogi w innej miejscowości.
Pierwszym działaniem, które podejmiemy, będzie połączenie wymienionej przez Pana drogi z drogą w Zasiadałach (zakupiliśmy działkę).
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Mieszkaniec data: 2017-12-19 19:10:10
pytanie:
Dlaczego Pan tak rzadko odpowiada na zadane pytania?

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Odpowiadam na wszystkie pytania, które otrzymuję.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
PS. Do chwili zadania przez Pana pytania "zaległą" miałem tylko jedną odpowiedź.
imie: Antoni data: 2017-12-14 14:23:57
pytanie:
Witam! Czy będzie utwardzane pobocze na wsi Zwola? Obecne pobocze ma stan krytyczny, podczas wyprzedzania można uszkodzić samochód.

odpowiedź:
Witam!
Rzeczywiście wiele dróg gruntowych i poboczy jest w stanie wymagającym napraw. Wynika to przede wszystkim z fatalnych warunków atmosferycznych. Poprawiliśmy pobocze na wysokości przystanku autobusowego, większe naprawy planujemy wiosną.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
PS. Przypominam, że na terenie zabudowanym obowiązuje prędkość nie większa niż 50 km/h i przy zachowaniu zasad ruchu drogowego i ostrożności nie ma potrzeby zjeżdżania na pobocze.
imie: Paulina data: 2017-11-15 15:17:05
pytanie:
Dlaczego herb Miastkowa Kościelnego został zmieniony?

odpowiedź:
Szanowna Pani!
Domyślam się, że pytanie dotyczy obecnego herbu (centralnym elementem jest kościół) i poprzedniego (centralnym elementem był jeleń). Herb został zmieniony ok. 10 lat temu. Dlaczego Gmina wystąpiła o zmianę, nie wiem. Natomiast każdy oficjalny herb powinien być zaakceptowany przez komisję heraldyczną. Taki proces był przeprowadzony i Rada Gminy uchwałą zatwierdziła herb i flagę gminy. Proces ten przeprowadzony został przez Panią Wójt Jadwigę Wojda, w związku z tym nie znam szczegółów tej operacji. Wiem natomiast, że herb z jeleniem w lesie, to fragment znaku oznaczającego granicę gminy z okresu zaborów (mamy taką tablicę w urzędzie). Podobne tablice usytuowane były na granicach wszystkich gmin (podobną tylko z napisem Górzno można zobaczyć w UG w Górznie).
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Rodzic data: 2017-10-25 07:42:18
pytanie:
Gratuluję form obrony pracowników obsługujących 500+. Ja tak jak moja poprzedniczka złożyłam dokumenty w październiku i dotychczas nie otrzymałam decyzji. a mówią że tylko poczta u nas powolna.


odpowiedź:
Witam!
Proszę dokładnie przeczytać pytanie (sprawa dotyczyła wniosku złożonego w sierpniu) i moją odpowiedź dotyczącą tej sprawy. Informowałem, że wnioski składane w październiku są obecnie rozpatrywane! Proszę być spokojną, wszystkie wnioski złożone zostaną rozpatrzone i jeśli spełniają kryteria otrzymacie Państwo pieniążki w ustawowym terminie. Przypominam, że wnioski przyjmujemy od 01 sierpnia i wszystkie kompletne wnioski złożone w sierpniu i we wrześniu zostały rozpatrzone i decyzje wysłane. Informuję ponadto, że program 500+ obsługuje jedna osoba i wywiązuje się ze swoich obowiązków bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: mieszkaniec data: 2017-10-16 22:01:04
pytanie:
15.10.2017r.
Witam
Jak mozna p.wójcie zapraszać mieszkańców gminy do konsultacji jeśli na rok 2018 program wspolpracy z organizacjami pozarzadowymi oraz formularz kontaktowy podpiete pod linki daja taki efekt - "Not Found
The requested URL /upload/Formularz-konsultacji-2018.doc was not found on this server.
" natomiast we wskazanej zakladce widnieja te dokumenty jedynie na rok 2017. Jesli to celowe dzialanie to gratuluje pomyslu
pozdrawiam

odpowiedź:
Witam!
Dziękuję za informację, oczywisty błąd informatyczny. Od poniedziałku załączniki są dostępne. Za błąd przepraszamy.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Anna data: 2017-10-13 12:22:32
pytanie:
Witam,
chciałabym zapytać kiedy będą wysyłane decyzje w sprawie zasiłku rodzinnego, wychowawczego i 500+. Pytałam w pokoju, w którym były składane dokumenty, to powiedziano mi, że trzeba czekać. Dokumenty złożone były 16 sierpnia.

odpowiedź:
Witam!
Sprawdziłem, wszystkie decyzje są wydawane na bieżąco, w połowie października wysyłane były decyzje dotyczące wniosków złożonych w pierwszych dniach października. Proszę więc skontaktować się z UG, ponieważ podejrzewam, że Pani dokumenty były nie kompletne.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Mieszkaniec data: 2017-09-23 10:40:20
pytanie:
Czy mógłby Pan wreszcie wraz z CAŁĄ Gminą bardziej się zainteresować podłączeniem światłowodów? Napisać do pobliskich firm itd. a nie siedzieć i czekać bo po co ?! Mam nadzieję że zdąży ban odpowiedzieć na to pytanie przed końcem roku.

odpowiedź:
Witam!
Po raz kolejny wyjaśniam, że przyłącza światłowodowe nie są wykonywane nie dlatego, że "siedzimy i czekamy", tylko dlatego, że kwota, którą musi zapłacić operatorowi sieci za wykorzystanie jest bardzo duża. Firmom lokalnie działającym na rynku ten biznes się nie opłaca. Podejmują próby wykonywania własnych odcinków sieci światłowodowej. Niestety obecnie miejscowości naszej gminy nie są bardzo atrakcyjne (liczba ewentualnych przyłączy na 1 km jest mała). Przykładem może być Stary Miastków, gdzie jedna z firm robiła rozeznanie rynku. Zgłosiło się zaledwie 30 procent gospodarstw domowych. Proszę pamiętać, że koszt takiego przyłącza i abonamentu jest wysoki i mało konkurencyjny z dostępnym obecnie internetem mobilnym. Obawiam się, że jeśli w najbliższym czasie nie spadnie opłata za dzierżawę łączy, to szanse na szybkie doprowadzenie przyłączy światłowodowych do naszych domów będą malały.
Niestety gmina nie może realizować tego typu zadań.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
PS. Jeśli potrzebuje Pan bardziej szczegółowych informacji, to zapraszam do UG.
1 do 10 z 424
poprzednie | następne
<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&