dzisiaj jest: 27 lipca 2017. imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy
Miastkow Kościelny
tel. +48 (25) 751-12-86
e-mail: gmina@miastkowkoscielny.pl

Wójt odpowiada na pytania

imie: Łukasz data: 2017-03-03 17:01:12
pytanie:
Panie Wójcie - niedawno do użytku została oddana droga w miejscowości Zgórze, koło państwa Siwków do jednej z działek doprowadzano gaz. drogaw tym miejscu zadołowała się- kto zapłaci za naprawę? Zapraszamy do oględzin.

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Dziękuję za informację, w poniedziałek dokonamy oględzin. Będziemy domagali się naprawy drogi od inwestora (PGNIG, Firmy wykonującej przyłącze lub właściciela posesji).
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Mieszkaniec data: 2017-02-28 21:16:41
pytanie:
Panie wójcie czy orlik jest własnością Wilgi Miastków?
Cały czas mają treningi i nie ma dogodnych terminów.

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Oczywiście, Orlik jest dostępny dla wszystkich. Od 1 marca rozpoczęły się dyżury pracownika. W przyszłym tygodniu poprosimy władze klubu o przedstawienie harmonogramu treningów i myślę, że znajdą się również terminy do swobodnego skorzystania z boisk Orlika.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Mieszkaniec data: 2017-02-18 11:16:27
pytanie:
Coś nowego w sprawie światłowodów ?

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Niestety nie mam żadnych nowych informacji na ten temat!
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Antoni data: 2017-02-14 17:09:46
pytanie:
Panie Wójcie !
Dlaczego kierowany przez Pana Urząd Gminy nie publikuje na bieżąco protokołów z Sesji Rady Gminy. Ostatni protokół zamieszczono z XXI Sesji, odbytej w dniu 07 października 2016 r. W dniu 10 lutego odbyła się już XXV Sesja Rady Gminy. Brak jest zatem publikacji protokołów z XXII,XXIII Sesji a wkrótce powinien się też ukazać protokół z XXIV Sesji Rady Gminy. Proszę o niezwłoczne opublikowanie brakujących protokołów.
Pozdrawiam

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Przekazałem Pana uwagi osobom odpowiedzialnym za publikację protokołów. Wszystkie przyjęte przez Radę Gminy są opublikowane!
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Mieszkaniec gminy data: 2017-02-10 21:24:00
pytanie:
Panie Wójcie!
W jednej z odpowiedzi na pytanie którą czytałem napisał Pan że mieszkańcy Zwoli wskazali jako priorytetowe wykonanie chodnika przez tę oto miejscowość. Czy są już jakieś plany wykonania chodnika, wiadomo kiedy to będzie zrealizowane? Może warto zastanowić się czy chodnik ma w ogóle sens na drodze na której nie da się wyprzedzić dużego ciągnika rolniczego, jeśli nie zjedzie na pobocze, na drodze na której ledwo co mieszczą się dwa autobusy, nie wspominając o dwóch kombajnach zbożowych w trakcie żniw. Myślę że chodnik w tej wsi nie jest potrzebny a nawet zbędny.

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Wniosek budowy chodnika został zgłoszony na zebraniu wiejskim przy wskazywaniu zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego. Wniosek nie uzyskał wymaganej liczby głosów i nie został wskazany do realizacji. Jakie będą dalsze "losy" tej inwestycji nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć.
Odnosząc się to Pana uwag na temat zasadności budowy chodników mogę podać zarówno argumenty "za" jak i "przeciw". Chodniki poprawiają bezpieczeństwo pieszych i to jest argument nie podlegający dyskusji. Natomiast zgadzam się z Panem, że przy drogach o stosunkowo wąskiej nawierzchni utrudnione jest mijanie się pojazdów, jeszcze jednym argumentem "przeciw" jest kwestia utrzymania i odśnieżania chodnika. Rozwiązaniem pośrednim jest utwardzenie pobocza kostką.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Sebastian data: 2017-02-08 10:45:51
pytanie:
Panie Wójcie!
Czy w tym roku zostanie zorganizowany turniej siatkówki halowej, jeśli tak to kiedy.
Pozdrawiam

odpowiedź:
Witam!
Zapraszam w najbliższą niedzielę 05 marca 2017 r. do sali gimnazjum od godz. 10.00.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Magda data: 2017-02-03 10:38:04
pytanie:
Witam . Panie Wójcie mam pytanie czy w naszej gminie są częściowo zwracane koszty w związku z kupnem nowego pieca do centralnego ogrzewania. Wiem że np. gmina Miętne zwraca część poniesionych kosztów. Z góry dziekuje i prosze o odpowiedź.

odpowiedź:
Szanowna Pani!
Proszę o zapoznanie się z odpowiedzią udzieloną przeze mnie na podobne pytanie. Dodam tylko, że gmina nie zwraca "części poniesionych kosztów" tylko zakupuje piece dofinansowując zakup w 75 %, ale nie więcej jak 5 000 zł.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Tomasz data: 2017-01-30 19:35:58
pytanie:
Czy w 2017r będą objazdowe zbiórki odpadów gabarytowych?

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Podobnie jak w latach ubiegłych wiosną i jesienią będą objazdowe zbiórki odpadów gabarytowych. W poniedziałek polecę podanie na stronie internetowej terminów!
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: j z data: 2017-01-19 18:26:19
pytanie:
mam pytanie szanowny Panie wójcie czy te dwa dołki na ul piaskowej mogą być usunięte 1 dołek na skrzyżowaniu na ul piaski a 2 dołek na piaskowej około 50m dalej jadąc piaskową chyba każdy łaci za samochody raczej czeka pan wypadku.

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Dokonałem oględzin tych uszkodzeń (niezwłocznie po Pana zgłoszeniu) i oceniam, że są one niewielkie. Oczywiście je naprawimy, ale przy odpowiednich warunkach pogodowych.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
imie: Waldemar data: 2017-01-10 21:04:52
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie!
Czy w związku z nasilającym się problemem dotyczącym smogu w Polsce planowane są jakieś dotacje/dopłaty na wymianę starych pieców na węgiel kamienny, drewno na bardziej ekologiczne rozwiązania grzewcze??
Czy Gmina Miastków Kościelny ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych na budowę odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy?

odpowiedź:
Szanowny Panie!
W bieżącym roku nie przewidujemy udziału w takim przedsięwzięciu. Za kilka miesięcy przygotujemy ankietę, w której zapytamy naszych mieszkańców, czy są zainteresowani takim przedsięwzięciem w 2018 r. Wyjaśnię tylko, że dofinansowanie można otrzymać wyłącznie zmieniając źródło ciepła (węgiel, drewno itp.) na gazowe. Nie można otrzymać dofinansowania zakupu pieca do nowo wybudowanych domów i dofinansowywany jest tylko zakup pieca. Pozostałe koszty tj. doprowadzenie gazu, przeróbki w kotłowni itp. ponosi właściciel budynku. W budynku nie można pozostawić istniejącego pieca, musi być trwale usunięty na cały czas trwałości projektu tj. 5 lat.
Pozdrawiam
Jerzy Jaroń
1 do 10 z 399
poprzednie | następne
<<   Lipiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&